top of page

Miray'dan altıncı mektup: GÜVEN

BÖLÜM 2: DEĞİŞİYORUM


ALTINCI MEKTUP: GÜVEN


İşte geldim burdayııım,


Özümle özünü selamlıyor, bu esnada tatlı tatlı gülümsüyorum.


Umarım bu mektup seni mükemmel bir anda yakalar:)


Hadi bir bakalım,


Nasıl gidiyor “değişime güven” ?

Üzerinde düşünme fırsatın oldu mu?

Dikkatin hangi konular üzerinde imiş?


İstersen bir defter edin kendine, bu mektuplaşmaya özel olursa ne de tatlı olur, not edersin içine farkettiklerini.

Ya da sen de mektubuma bir cevap yazar gibi yazabilirsin mesela. Temasta, diyalogda, sohbette kalalım.


Pekiştirelim şimdi önceki haftanın konusunu izninle.


Israrla değişti mi değişmedi mi diye izlediğin kendini ya da diğerini, bir hamuru kabarmaya bırakır gibi, biraz olsun dinlenmeye bırakabilir misin?

Gereğini ve elinden geleni yapıp, sonra konuyu hayata teslim edebilir misin?

Değiştiği gözle görünür elle tutulur olana kadar, görünürde “değişmeme" iznini kendine ve diğerine verebilir misin? Bir adım geri atıp, odağını bir süre başka bir yere verebilir misin?

Ektiğin tohumu patladı mı patlamadı mı diye kontrol edip, patlamadığını her gördüğünde dertlenmektense; güneşini ayarlayıp, vaktinde suyunu verip, toprağını havalandırıp, kendi haline bırakmayı seçer misin?


Zor geldiyse gevşetmek uzundur sıktığın o elleri,

Zor geldiyse değişimini takip ettiğin o konudan başını çevirmek başka yöne,

Normal. Sende hiçbir yanlışlık yok sevgili arkadaşım. Deniyoruz. Pratik ediyoruz. Amacımız dünden bugüne değişmek ya da ideal olarak tanımladığımız bir şeye bir an evvel varmak değil de, daha doyumlu yaşamak, kendimizle ve çevremizle daha arkadaşça, daha otantik ilişkiler kurmak olsun mu? Yaşamın amacı yaşamak olsun mu?


Arkadaşlar kafamıza vurmaz. Sen de vurduğunu fark edersen kafana, olmuyor, yapamıyorsun diye, indir yavaşça o eli n’olur… Sen bize lazımsın. Ne demiştik, senin parlamana, neşeyle ışıldamana, sadece senin sunabileceğin o katkıya ihtiyacımız var. Senden başka bir tane daha yok bu dünyada biliyorsun di mi? Dilerim hiç unutma. Saygıyı ve değer görmeyi hak ediyorsun.Bir sonraki mektupta kavuşmak üzere!


Miray🍀

145 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Miray'dan şimdi'lik son mektup: ŞÜKRAN

BÖLÜM 3: AKIŞTAYIM ÇOK ŞÜKÜR SON MEKTUP: ŞÜKRAN Merhaba, Bilmeyen olmak, değişime güvenmek, maceraya açılmak, direnme hakkımızı da kendimize vermekten bahsettik şimdiye kadar olan yazılarda! Bu mektup

Miray'dan sekizinci mektup: KONTROL

BÖLÜM 3: AKIŞTAYIM ÇOK ŞÜKÜR SEKİZİNCİ MEKTUP: KONTROL Merhaba, İşte yeni bir gün! Bakalım günün içinde senin için nasıl hediyeler saklı? Umarım bu yazıda da bir hediye bulup alıverirsin kalbine. Bugü

Miray'dan yedinci mektup: DİRENÇ

BÖLÜM2: DEĞİŞİYORUM YEDİNCİ MEKTUP: DİRENÇ Merhaba yenideen, Dirençten bahsedeceğimi söylemiştim. Bilmem merak etmiş miydin, aklının bir köşesinde kalmış mıydı? İşte şimdi geldi zamanı dirence bakmanı

Comments


bottom of page